Španjola 017  – drugi po redu festival kulture, umjetnosti, novih ideja i kreativnosti održava se na tvrđavi Španjola u Herceg Novom, u periodu od 07. do 12. avgusta 2017. godine sa jasnom idejom da doprinese kulturnom i umjetničkom životu regiona i poboljšanju turističke ponude.

Organizatori ove manifestacije su hercegnovske organizacije Sinergija, Udruženje likovnih umjetnika, Urban Nova, OKC, KINO, TRIATLON KLUB X, kao i individualni umjetnici/kreativci.

Iako još uvek mlad festival, Španjola se može pohvaliti bogatim programom koji ove godine pored čak pet izložbi sadrži i slikarsku i muzičku radionicu, oslikavanje murala, dvije predstave, plesni performans, dvije diskusije/okrugla stola, sportski, muzički program i još puno toga.

”Ovog ljeta ispisujemo nove stranice istorije Španjole. Naša vojska su slikari, fotografi, glumci, performeri, muzičari, sportisti… Naše oružje su naše ideje i kreacije, a cilj nam je da otvorimo kapiju novih mogućnosti za sve kreativce i stvaraoce u regionu koji tragaju za prostorom u kome će se predstaviti i darovati publici od sebe ono najbolje. Vrijeme je da Španjola trajno oživi i postane tvrđava i dom kulture, umjetnosti i svih onih koji njih čine i stvaraju” – kažu organizatori.

PONEDJELJAK 07.08.

TRIATLON KLUB X (MNE/HN)
-Simbolično istračavanje od Škvera do Španjole/18:30h
OKC U SARADNJI SA URBAN NOVA / SINERGIJA (MNE/HN)OKC
-Diskusija i okrugli sto „Gdje su mladi u Herceg Novom“/ 19:00-20:30h
SINERGIJA (MNE/HN)
-Izložba realizacije projekta „Uređenje Španjole“/ Otvaranje 20:30h
VANJA VIKALO(LINNCH) I SANJA STOJKOV (SRB/BG)
-Crtanje murala/ Podvožnjak kod Kanli kule/ tokom dana
KREATIVNA RADIONICA
-Umjetničko oplemenjivanje tvrđave/ Lily i ostali/ tokom dana

UTORAK 08.08.

OKC U SARADNJI SA URBAN NOVA / SINERGIJA (MNE/HN) /OKC
-Radionica „Mapiranje javnih prostora u Boki Kotorskoj i Herceg Novom“/ 19:00-20:30h
-Izložba „Stari plan uređenja parka Boka“ / Otvaranje 20:30h
ULU (MNE/HN)
-Izložba slika Udruženja likovnih umjetnika/ otvaranje 20:30
FOTOGRAFI HERCEG NOVOG (MNE/HN)
-Izložba fotografa Herceg Novog „Tvrđave Boke Kotorske i Herceg Novog/ otvaranje 20:30
SAMOSTALNE IZLOŽBE (SRB/BG)
-Izložba umjetnika Orjena Đurića/ otvaranje 20:30
-Izložba fotografija Aleksandra Pavlovića/ otvaranje 20:30
VANJA VIKALO(LINNCH) I SANJA STOJKOV (SRB/BG)
-Crtanje murala/ Podvožnjak kod Kanli kule/ tokom dana
KREATIVNA RADIONICA
-Umjetničko oplemenjivanje tvrđave/ Lily i ostali/ tokom dana

SRIJEDA 09.08.

KINO (MNE/HN)
-Promocija igrice Notebook Warrior / 17-19h
NVO OKC I OŠ “ORJENSKI BATALJON” (MNE/HN)
-Predstava za mlađe (12-17god) „Hate Free School/ 19:00-20:30h
KINO (MNE/HN)
-Projekcija filma „Čudotvorni mač“ (Baš Čelik) / 21:00-22:45h
NVO BRLJOK (MNE/PG)
-Radionica društvenih igara/ 17:00-19:00h
VANJA VIKALO(LINNCH) I SANJA STOJKOV (SRB/BG)
-Crtanje murala/ Podvožnjak kod Kanli kule/ tokom dana
KREATIVNA RADIONICA
-Umjetničko oplemenjivanje tvrđave/ Lily i ostali/ tokom dana

ČETVRTAK 10.08.

NVO BRLJOK (MNE/PG)
-Radionica društvenih igara/ 17:00-19:00h
STRELIČARSKI KLUB SAVINA (MNE/HN)
-Strjeličarski trening/ 19:00-21:00h
NVO URBAN NOVA I SLAĐANA VUJOVIĆ (MNE/HN)NVO
-prvo izvođenje predstave „Moramo li ga čekat?”/ 21:00-22:00h
KONCERT(MNE/NK)
-Koncert benda Džanum/ Etno rock/ ulaz besplatan/ 22:30h
VANJA VIKALO(LINNCH) I SANJA STOJKOV (SRB/BG)
-Crtanje murala/ Podvožnjak kod Kanli kule/ tokom dana
KREATIVNA RADIONICA
-Umjetničko oplemenjivanje tvrđave/ Lily i ostali/ tokom dana

PETAK 11.08.

YOGA
-Yoga trening/ Milica Brajković/ 06:00-07:00h i 19:30-20:30
2 BEAT MUZIČKA RADIONICA(MNE/HN)
-Radionica obrade zvuka – Ableton / 18:00-20:00h
NVO SKART, BOJANA POPADIĆ (MNE/TV)
-Plesni performans, japanski butoh ples/ 21:00-22:00h
FILIP ROCA (ESP/BCN)
-Anaglyph projection/ 21:00 -03:00
GO FUTURE (MNE/PG)
-Visuals/ 21:00-03:00h
MUZIČKI PROGRAM
-Prvi dan programa elektronske muzike/ 21:00-03:00h

SUBOTA 12.08.

YOGA
-Yoga trening/ Milica Brajković/ 06:00-07:00h i 19:30-20:30
2 BEAT MUZIČKA RADIONICA(MNE/HN)
-Radionica obrade zvuka – Ableton / 18:00-20:00h
FILIP ROCA (ESP/BCN)
-Anaglyph projection/ 21:00 -03:00
GO FUTURE (MNE/PG)
-Visuals/ 21:00-03:00h
MUZIČKI PROGRAM
-Drugi dan programa elektronske muzike/ 21:00-03:00h