„Klaustrofobična komedija“ u izvođenju Zvezdara teatra, gostovaće u Herceg Novom u dvorani Park u srijedu, 13. maja u 20 časova informišu iz JUK Herceg festa.
Riječ je o komadu koji potpisuje sjajni Dušan Kovačević, dok je režiju radio Darko Bajić. Ova „gorka komedija“, kako je opisuje sam autor, premijerno je izvedena u decembru 2015. godine i od tada je zabilježila više od 200 izvođenja, kako na matičnoj sceni, tako i na brojnim gostovanjima.
“Klaustrofobičnu komediju sam pisao prije trideset godina. Pisao sam je sa osjećanjem da živimo u tjeskobi koja se prikriva povremenim otvaranjem prozora. Izlazak iz te naše tjeskobne kuće – domovine, u zemlje „slobode“ – najčešće u Italiju, bilo je osećanje odlaska na vikend zatvorenika osuđenih na život u komfornom zatvoru i pod budnim okom „jedne od najboljih evropskih policija“, kazao je Dušan Kovačević dodajući da bi podnaslov ove gorke komedije mogao biti i naslov: Pozorište potkazuje život.
„Čovjek obično ne zna kada nešto ili nekoga zavoli za cio život. Sazna to tek mnogo kasnije, kada nečega ili nekoga više nema.“
Igraju: Ljubomir Bandović, Anja Pavićević, Nina Nešković, Marko Janketić, Stefan Trifunović, Slavko Štimac, Igor Grabovica
Ulaznice na: https://hercegfestulaznice.me/


