Proslava 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore, biće održana 21. maja na Trgu Nikole Đurkovića, u organizaciji hercegnovskih antifašista, udruženja Stega i građana.
Večeras, 19. maja u 19 sati u kongresnoj sali Instituta Igalo biće izvedena “Potonja ura Njegoševa“,monodrama prvaka Crnogorskog narodnog pozorišta Slobodana Marunovića, u režiji Blagote Erakovića. Ulaz je slobodan.
Na sam Dan nezavisnosti, na Trgu Nikole Đurkovića nastupiće klapa Assa Vocce iz Podgorice, Slaven Knezović, kao i hercegnovski DJ Zblex i djeca, učenice Muzičke škole u Herceg Novom, Iskra Zloković, Kaja Krivokapić i Milena Perović.
„Cilj manifestacije je da pošalje važnu poruku – da su praznici tu da nas okupe, a ne da razdvajaju. Zato je ovaj koncert nosilac simbolične poruke o slozi i zajedničkim vrijednostima antifašizma – poručili su organizatori
Događaj počinje u 15 sati.


